Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Melóny vypestujete v skleníku i v oblastiach od stredných polôh, aké odrody pestovať?

Máte melóny spojené len s letnou dovolenkou pri mori? I u nás vypestujete chutné, sladučké plody. Melóny potrebujú pôdu bohatú na humus, teplo a vlahu. Od dávna sa pestujú hlavne dva typy - vodný má dužinu červenú, zrnitú a veľmi vodnatú, dosahuje väčšie rozmery. Cukrový melón je menší, má dužinu vláknitú až maslovú, belavú, žltú, zelenkavú či oranžovú, šupka plodu býva hladká či sieťkovaná, sfarbená na žlto, hnedo či zeleno.

Odrody melóna vodného:
Lajko II F1 - raný, vysoko úrodný hybrid odolný voči chorobám a nepriaznivým podmienkam, plody sú pozdĺžne guľovité, stredne veľké, s hmotnosťou 4,5 kg. Kôra je tmavozelená, hladká, pevná, dužina je ružová, sladká, jemná a šťavnatá.
Zobor F1 - veľmi raná odroda melóna, ktorá vydrží i chladnejšie podmienky, odporúčaný spon pestovania je 120 x 60–80 cm, mramorovaný plod dorastá do hmotnosti 3–5 kg, dužina je jasne červená, veľmi šťavnatá.
Ruber - raná odroda s malými až strednými veľmi tmavozelenými plodmi s úzkymi čiernymi prúžkami, plod má tupo elipsovitý tvar a veľmi tenkú šupku, dužina je sladká a tmavočervená, semená sú malé, hnedé, so škvrnami, nepodlieha chorobám, pri pestovaní vyžaduje závlahu, v suchých podmienkach má sklon k tvorbe rýh na plode.
Crimson sweet - obľúbená odroda s oválne guľatými plodmi, plod je bledozelený s tmavozelenými pásikmi, dužina je žiarivo červená, sladkej chuti, dĺžka vegetácie je 80–85 dní, hmotnosť plodov až 10 kg, odroda je teplomilná a preto vhodná do južnejších oblastí, vhodné je mulčovanie pôdy fóliou, vyžaduje dostatok vlahy.
Sugar baby - veľmi raná odroda vodného melóna s vegetačnou dobou 75–80 dni, plody vážia 3–5 kg, sú pevné, s tmavo zelenou prúžkovanou šupkou, dužina je sýto červená, pomerne pevná, veľmi sladká.
Crimstar F1 - pestovať ju môžete na vonkajších záhonoch, rastline sa ale bude dariť viac v skleníku či vo fóliovom kryte, plody sú veľké, guľaté s tmavo zelenou prúžkovanou šupkou, hmotnosť plodov môže byť 5–7 kg, dužina plodu je červená a veľmi šťavnatá.
Mini Love F1 - plody sú menšie, s hmotnosťou 3–5 kg a priemerom 10–15 cm, oválne guľaté s tmavozelenou prúžkovanou šupkou, ktorá je silnejšia než u iných odrôd, dužina plodu je ružovočervená a veľmi šťavnatá.

Odrody melóna cukrového:
Solartur - stredne raná, úrodná odroda vhodná na poľné pestovanie i na rýchlenie, plod je guľovitý, bez prúžkovania, kôra je žltohnedá, tenká, na povrchu husto sieťovaná, dužina je bledozelená, šťavnatá, vláknitá, aromatická a sladká, priemerná hmotnosť plodu je 1–1,2 kg, vegetačná doba 106–115 dní od výsevu do zberu, zberá sa od polovice júla.
Ananas - odroda melóna s vegetačnou dobou 100–110 dní, plody sú vajcovitého tvaru 1,5–2,5 kg veľké, majú oranžovú šupku s jemným sieťovaním a bielou sladkou dužinou, melón je vhodný na poľné pestovanie i na rýchlenie vo fóliovníkoch, táto odroda je dobre odolná proti poškodeniu pri transporte. 
Bimbo F1 - je raná hybridná medová odroda, ktorá je veľmi odolná voči múčnatke a vírusom, vytvára až 2,5 kg plody žltej farby s dobrou skladovateľnosťou. 
Cantaloupe Magenta - plod je guľovitý s hmotnosťou cez 1 kg, kôra plodu je žltozelená, povrch má sieťovaný vzor s typickými hrbolčekmi, dužina je sfarbená do oranžovej farby.
Galia Exelor F1 - veľmi výnosná cukrová odroda melóna, jedná sa o hybrid žltého melóna a melóna cantaloupe, farba šupky plodu prechádza od zelenej do žltej, podľa štádia zrelosti, dužina vo vnútri plodu je opäť bledozelená až žltá, zrelé plody poznáme podľa toho, že už postrádajú tvrdosť, pri stlačení začínajú ľahko pružiť, taktiež je dôležité všímať si vôňu, ktorá je u zrelých plodov intenzívnejšia.
Emir F1 – vhodný pre pestovanie v skleníkoch či fóliových krytoch, jedná sa o cukrový melón s pozdĺžnymi plodmi, šupka plodu je bielo-zelená, sieťovaná, s typickými hrbolčekmi, dužina melónu je žltá. Chuť silne aromatická a zároveň sladká.

Súvisiace produkty

Nastavenia

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa