Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

V januári začíname s výsevom paprík

Ak chcete pestovať papriky zo semien, musíte sa do záhradníckej sezóny prebudiť už teraz, v priebehu januára. Semienka paprík majú silné osemenie, a je teda vhodné ich namočiť na niekoľko hodín alebo na jeden deň do vlažnej vody (možno pridať i stimulátor). Následne ich vysievame do substrátu na klíčenie. Papriky sú teplomilné, i pri klíčení potrebujú teplotu 30 °C. Často ich rosíme. Sadeničky pikírujeme, až keď sú naozaj silné a presádzame ich do výživného substrátu. Pri výbere rozmýšľajte nad tým, kde budete rastliny potom pestovať, môžete kúpiť semienka pre skleníky a fóliovníky, ale i papriky vhodné na poľné pestovanie.

Laicky môžeme papriky rozdeliť na sladké kápie, veľkoplodé štipľavé papriky napr. PCR a chilli papričky.

Paprika Zlata
Raná odroda určená hlavne do skleníkov či fóliovníkov. Dorastá do výšky okolo 50 cm, plody má kužeľovitého tvaru, majú silnú stenu a dozrievajú do žltej až červenej farby. Zberajú sa v čase, keď sú žlté. Majú lahodnú chuť, sú sladké, aromatické a najlepšie sa hodia na priamu konzumáciu či do zeleninových šalátov.

Paprika Orias F1
Má jasne zelené až červené plody výraznej štipľavej chuti. Odroda s veľmi úzkymi plodmi tzv. pepperoni. Paprika má jemne zakrútené špičky plodov. Je vhodná na pestovanie vo voľnej pôde i v skleníku, dobre odoláva vírusom.

Paprika Gemini F1
Hybridná stredne skorá odroda, ktorá je vhodná na vonkajšie pestovanie i na pestovanie v skleníku. Plody sú veľké, žlté, 15–18 cm dlhé s pomerne silnou stenou a dosahujú hmotnosť okolo 300 g. Rastliny sú odolné voči vírusovým chorobám paprík a plody sú rezistentné voči prezretiu.

Paprika Koral
Poloskorá odroda chilli, ktorá je odolná voči horším pestovateľským podmienkam. Pestovať ju možno i na slnečnom vonkajšom záhone. Plodí drobné papričky, guľatého tvaru, ktoré dozrievajú od zelenej až do tmavo červenej farby. Jedná sa o stredne štipľavú odrodu (SHU je 25 000–35 000 jednotiek).

Paprika Boneta
Raná odroda sladkej papriky, ktorej sa bude dobre dariť na slnečnom vonkajšom záhone. Dorastá do výšky okolo 60 cm a plody vážia cca 130 g. Dozrievajú od žltozelenej farby až po červenú. Plody majú pomerne silnú stenu.

Paprika Beros Kozí roh
Odroda papriky typu kozieho rohu s vegetačnou dobou až 90 dní. Vyznačuje sa svojou strednou štipľavosťou a až 20 centimetrov dlhými plodmi tmavočervenej farby. Je vhodná nielen na sušenie, ale aj na nakladanie. 

Súvisiace produkty

Nastavenia

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa