Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Japonské a čínske šaláty sú nenáročné na pestovanie, rýchlo rastú

Tieto druhy pre nás mávajú netypickú chuť, ale prečo nezačať s experimentami? Sú väčšinou rýchlo rastúce, môžeme ich pestovať i v kvetináči a zberať tak veľa listov i z malého priestoru, niektoré majú naviac i liečivé účinky.

Odroda čínskej kapusty Choi Sum je vhodná hlavne do šalátov či do pokrmov ázijskej kuchyne. Svojou chuťou pripomína špargľu. Je jednoduchá na pestovanie, k svojmu rastu rastlina potrebuje priestor cca 30 cm. Listy zbierame pred kvitnutím. 

Ázijská zelenina Tatsoi je vhodná hlavne do ázijských pokrmov. Ide o zeleninu kompaktného vzrastu, s listami v tvare lyžice. Mladé listy sú veľmi aromatické, používajú sa buď surové do zeleninových šalátov, alebo sa pripravujú dusené. 

Odroda čínskej kapusty Pak Choi je vhodná do čerstvých šalátov, má veľmi jemnú a sladkastú chuť. Môže sa vysievať ako na jar, tak i na jeseň – vegetačná doba je 45 dní.

Trochu podobná žihľave je Perila, jej listy sú dekoratívne, ľahko skučeravené. Ide o čínsku bylinku s preukázanými liečivými účinkami. Na trhu sú k dispozícii ako červené, tak zelené kultivary – perila zelená je viac aromatická a má sladkastú vôňu (používa sa podobne ako bazalka alebo koriander, i malý kúsok dokáže zmeniť chuť obyčajnej polievky alebo omáčky). V Číne ju používajú smaženú i dusenú. Červenú perilu možno pridať i do čerstvých šalátov, rastie bujne, prvé listy možno zberať už 4 týždne po výseve. Ak ju odstrihneme kúsok nad zeminou, znovu obrastie. Vedecké štúdie preukázali efekt tejto byliny pri liečbe alergií.

Bujný rast a dekoratívne rozstrapkané listy má Mizuna, ktorú možno zberať už 3 týždne po výseve. Dariť sa jej bude i v truhliciach za oknom, na pestovanie je nenáročná. Jej listy sú šťavnaté, má jemnú chuť a hodí sa nielen do čerstvých šalátov, ale i na tepelnú úpravu. Možno ju podávať dusenú, v polievkach, i ako prílohu napr. k rybám. Nazýva sa tiež „japonská horčica“, je jemne horkastá a jej chuť je o niečo ostrejšia než chuť mizuny, ale delikátna a jemne pikantná, to je Mibuna. Množstvo pozdĺžnych lístkov vyrastá na tenkých stopkách, v kuchyni ju možno podávať rovnako ako mizunu.

Komatsuna sa volá aj „čínska horčica“, alebo „horčičný špenát“, má výraznú, pikantnú chuť, listy možno podávať samostatne alebo v zmesi s inými druhmi zeleniny a šalátov. Staršie listy môžu byť jemne horké. Pestujeme ju z priamych výsevov, alebo aj v kvetináčoch za oknom.

Odrodou jedlej chryzantémy je Maiko, konzumujú sa z nej nielen listy, ale i kvety. Chuť je dosť exotická, ale na druhej strane sa jedná o trvácu rastlinu. Pokiaľ ju zostrihneme na cca 5 cm, znovu obrastie a na pestovanie je nenáročná. V Číne sa verí, že bylina dodáva životnú silu.

Výnosnou, chutnou, netradičnou zeleninou je Namenia. Na konzumáciu používame celé listy vrátane stopiek. Obsahuje horčicové oleje a má jemne pikantnú chuť. Rastie bujne, zberajú sa mladé listy, ktoré sa režú kúsok nad zemou.

Súvisiace produkty

Nastavenia

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa