×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

×

Bhut Jolokia čokoládová - Capsicum chinense - Semená - 5 ks

Chilli Bhut Jolokia je extrémne štipľavá odroda chilli papričky pôvodom z Indie.

Rastlina dorastá do výšky okolo 100–150 cm a hodí sa na pestovanie v záhone, ale lepšie sa jej bude dariť v kvetináči. Nie je mrazuvzdorná.

Plody sú 5–8 cm dlhé a majú typický hrboľatý tvar. Ich farba sa mení so zrením od zelenej až po čokoládovo hnedú.

Papričky tejto odrody zaraďujeme medzi extrémne štipľavé (štipľavosť SHU až 1 000 000 jednotiek). Chuť je veľmi aromatická a využíva sa predovšetkým na prípravu pokrmov indickej kuchyne.

Čítaj viacShow less
4,38 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1002309
Obľúbené
Popis

Výsev:

predpestovaním semien je možné začať vo februári alebo v marci. Rastlina potrebuje
6–9 mesiacov
k tomu, aby vyrástla a začala vytvárať plody, preto musíme začať včas. 
Klíčenie trvá cca 2–3 týždne, u niektorých odrôd až 6 týždňov

Vhodná teplota pre tropické odrody (rodu Chinense) je 24–32 °C, odrodám Annuum stačí teplota 20–24 °CNajdôležitejšie je udržovať konštantnú teplotu, takže rastlinu nie je vhodné umiestniť na parapet alebo na kúrenie. Papriky sú svetlomilné rastliny, potrebujú teda dostatok svetla pre svoj zdravý rast. 

Semená sadíme ideálne do špeciálneho substrátu pre chilli papričky do hĺbky maximálne 0,3 cm. Používame vždy sparený substrát. Pôdu udržujeme dostatočne zavlaženú, avšak nie premočenú. V dobe dozrievania plodov môžeme zálievku obmedziť, čím zvýšime štipľavosť plodov a zabránime popraskaniu. 

Rastlinu môžeme presunúť v dobe, kedy už nehrozia ranné mrazy. Ideálnou dobou je druhá polovica mája, pri vonkajších teplotách okolo 25 °C. Vonkajšie stanovište by malo byť dostatočne slnečné a chránené, prípadne ich vysádzame do skleníku

Pre pestovanie je vhodná hlinitopiesčitáhumózna a prevzdušnená pôda. Pôdu nie je nutné prihnojovať, pre chilli papričky je najdôležitejší rozvinutý koreňový systém. Toto podporíme napríklad pomocou mykorízy, čo je technika využívajúca symbiotický vzťah medzi rastlinou a hubami, a zvyšuje priepustnosť živín smerom k rastline. 

Pre pestovanie v skleníku je vhodné prekypriť pôdu pieskom alebo perlitom. Na jeseň ju môžeme prihnojiť napr. vermikompostom alebo slepačincami.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002309

Parametre

Výška rastliny
90 - 120 cm
120 - 200 cm
Výsev
Február
Marec
Stanovište
Slnečné
Farba plodu
Hnedá
Pálivosť
Extra štipľavé
Pestovanie
V exteriéri
V interiéri
Mrazuvzdornosť
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
8 iných produktov v tej istej kategórii:

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa