
Tulipán Batalinii Bright Gem - Tulipa -...

Cesnak Mont Blanc - Allium - cibuľoviny - 1 ks

Tulipán Flaming Flag - Tulipa - cibuľoviny - 3 ks

Narcis Replete - predaj cibuľovín - narcisy - 3 ks

Modravka žiarivá - Chionodoxa Forbesi Blue - 5 ks

Bhut Jolokia - Chilli semiačka - 5 ks
Chilli Bhut Jolokia má svoju domovinu v Pakistane a je to najpálivejšie chilli na svete. V roku 2007 bolo toto chilli zapísané do Guinesovej knihy rekordov, ako najštipľavejšia paprika na svete, dnes je ňou Carolina Reaper.
Jeho vôňa pripomína plody manga.
Bhut Jolokia obsahuje viac ako 1 milión Scovilllových jednotiek. Pre predstavu, to je asi 10 krát pálivejšie chilli než známe Chilli Habanero.
Výsev:
S predpestovaním semien je možné začať vo februári alebo marci. Rastlina potrebuje 6–9 mesiacov aby vyrástla a začala vytvárať plody, preto musíme začať včas.
Klíčenie trvá cca 2–3 týždne, u niektorých odrôd až 6 týždňov.
Vhodná teplota pre tropické odrody (rodu Chinense) je 24–32 °C, odrodám Annuum stačí teplota 20–24 °C. Najdôležitejšie je udržovať teplotu konštantnú, takže rastlinu nie je vhodné umiestniť na parapet alebo na kúrenie. Papriky sú svetlomilné rastliny, potrebujú teda dostatok svetla pre svoj zdravý rast.
Semená sadíme najlepšie do špeciálneho substrátu pre chilli papričky do hĺbky maximálne 0,3 cm. Substrát používame vždy sparený. Pôdu udržujeme dostatočne zavlaženú, avšak nie premokrenú. V dobe dozrievania plodov môžeme zálievku obmedziť, čím zvýšime štipľavosť plodov a zabránime popraskaniu.
Rastlinu môžeme presunúť v dobe, kedy už nehrozia ranné mrazy. Ideálne je to po druhej polovici mája, pri vonkajších teplotách okolo 25 °C. Vonkajšie stanovište by malo byť dostatočne slnečné a chránené, prípadne vysádzame do skleníku.
Pre pestovanie je vhodná hlinitopiesčitá, humózna a prevzdušnená pôda. Pôdu nie je nutné prihnojovať, pre chilli papričky je najdôležitejší rozvinutý koreňový systém. Toto podporíme napríklad pomocou mykorhizy, čo je technika využívajúca symbiotický vzťah medzi rastlinou a hubami, a zvyšuje priepustnosť živín smerom k rastline.
Pre pestovanie v skleníku je vhodné prekypriť pôdu pieskom alebo perlitom. Na jeseň ju môžeme prihnojiť napr. vermikompostom alebo slepičincom.
Najprv sa zaregistrujte, prosím.
Prihlásiť saVytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.
Prihlásiť saTento internetový obchod využívá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování.