Exotické liečivé byliny

Novinky

Kanuka - Biely čajovníkový strom - Kunzea ericoides - semiačka - 6 ks

1001636

Nový produkt

Táto zaujímavá rastlina je známa tiež pod názvom Kanuka alebo biely čajovníkový strom. Jedná sa o strom alebo ker pôvodne sa vyskytujúci na území Austrálie a Nového Zélandu.

Viac detailov

1,47 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Táto rastlina môže dosahovať vo svojej domovine výšku až 19 m, rastie vzpriamene, typický je holý kmeň, na ktorého konci sa ešte len vetví nápadná koruna. Kanuka
malé biele kvety, ktoré však veľmi bohato pokrývajú celú korunu stromu.

Listy počas roka neopadávajú. Kanuka má rada slnečné miesto a preto sa odporúča ju ponechať aspoň hodinu denne priamemu slnečnému žiareniu. Dobre sa jej darí vonku a znáša dokonca aj mráz. Ak ju pestujeme na veternom mieste, je dobré mladé stromčeky dobre podoprieť, aby nedošlo k ich vykoreneniu. Malé rastlinky znášajú zimu a vietor ďaleko horšie. Zalievame zriedka, odporúča sa 1-2 kanvy vody, po zálievke nechať dva dni vyschnúť. Zálievka sa odporúča iba u mladých stromčekov, u dospelých rastlín postačí voda z dažďov. Stromčeky hnojíme skoro zjari alebo na jeseň maštaľným hnojom alebo humusom. Najlepšie, keď zmiešame dva vedierka hnojiva so zeminou a rozložíme dookola okolo kmeňa. Toto opakujeme každé dva tri roky, alebo pri presádzaní rastliny.

Z listov tejto rastliny sa vyrába olej, ktorý hojne používali už Maurovia, pôvodní obyvatelia Nového Zélandu, predovšetkým na úľavu pri bolestiach a zápaloch, ochorení kože, ale aj na podporu zdravého spánku a psychickej rovnováhy. Celkovo posilňuje imunitný systém organizmu, má antibakteriálne a protiplesňové účinky.

 
Prečo voliť semenaonline.sk?
 
Možnosť veľkoobchodných cien
Pre cenovú ponuku stačí zaslať požiadavku na email : info@semenaonline.sk

 
Férové jednanie
Záruka vratenia peňazí do 14 dní.

 
Záručná doba
24 mesiacov na kvalitu

Doplnky

30 iných produktov v rovnakej kategórii

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Naposledy zobrazené

Menu