×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

×

Horčica čierna - Brassica nigra - semiačka - 50 ks

Hořčica čierna je liečivá rastlina alebo korenie, pochádzajúce z oblasti Stredomoria.

Tvorí väčšie tmavo hnedočierne semená, ktoré majú ostrú výraznú chuť.

Používa sa ako korenie alebo do olejov.

Drvená alebo mleté semená sa vo forme obkladov využívajú proti kašľu, zápalom, bolestiam svalov a reumatizmu, vnútorne podporuje chuť k jedlu a uľahčuje trávenie.

Read moreShow less
1,27 € s DPH
Na sklade
Reference:
1001629
Obľúbené
Popis

Horčica nie je nijak náročná rastlina, stačí jej aj pôda pomerne chudobná na živiny. Darí sa jej v teplom a suchom podnebí, nemá rada vlhko.

Semená vysievame čo najskôr na jar, ideálne od polovice marca do polovice apríla. Semená neznesú teplotu pod -5 °C, nevysievame ich teda skôr.

Stanovisko zvolíme slnečné, s ľahkou hlinitopiesočnatou a menej vysýchavou pôdou s obsahom vápna. Nemá rada pôdy piesočnaté, štrkovité alebo ílovité a tiež ťažko zaplavené. Pôdu môžeme predtým pohnojiť, výnosy zvýšia dusíkaté prípravky napr. liadok alebo hnojivá fosforečné. Nemá rada pôdy čerstvo pohnojené hnojom zo stajne, to by sme mali urobiť skôr už na jeseň pred výsevom.

Výsev robíme do malej hĺbky (1 – 2 cm) a záhon udržujeme bez buriny. Keď rastlinka dosiahne výšky 10 cm, tak ich rozsádzame na vzdialenosť 10 cm. Ideálna hustota pestovania je 10 x 15 – 20 cm.

Zber prebieha v dobe, kedy sa tobolky zafarbia do hneda a semená zožltnú. Neskorší zber nevadí, ale je potom ťažšie tobolky otvoriť. Rastliny potom viažeme do snopcov a opatrne vymlátime semená. Tie sa dosúšajú a skladujú na suchom mieste.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001629

Parametre

Výsadba
Apríl
Marec
Stanovište
Slnečné
Farba plodu
Čierna
Zber
Celoročne
Mohli byste ešte potrebovať
6,59 € s DPH
Pasca na slimáky je účinnou a špeciálne vyrobenou nádobkou, ktorú môžete zakopať do zeme v záhradke či v záhone. Slimáky, ktoré vlezú dovnútra, už nemôžu von. Ide o ekologicky nezávadnú pascu, bezpečnú pre domácu a...
5,57 € s DPH
Kristalon štart - 500 g Kristalon štart je kryštalické, vo vode úplne rozpustné hnojivo, obsahujúce všetky živiny potrebné k dobrému vývinu rastlín - dusík, fosfor, draslík, horčík a síru. Mikroprvky - bór, molybdén,...
8 iných produktov v tej istej kategórii:

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu