Katarant

Novinky

Nové

Katarant mix F1 - Catharanthus - semienka - 30 ks

1002138

Nový produkt

Madagarský brčál, katarant či zimozeleň, latinsky Catharanthus je podobný známejšiemu katarantu menšiemu. Na rozdiel od neho má však hustejšie olistenie a inú farbu kvetov. 

Oba druhy sú nenáročné na pestovanie. Môžete si ich vypestovať na slnečnej záhradke, na balkóne, ale aj doma za oknom. Za minimum vašej starostlivosti sa odmení mnohými kvetmi, ktoré budú rastlinu zdobiť celé leto až do jesene

Jedná sa o hybridnú odrodu Katarantu mix F1, jeho kvety majú bielu, ružovú, fialovú, červenú farbu. Katarant je atraktívna letnička, ktorá by vo vašej záhradke nemala chýbať.

Dorastá do výšky asi 30 cm. Rastlina je kompaktná a má tendenciu k drevnateniu. Výhodou rastliny je, že netrpí škodcami ani chorobami.

Viac detailov

2,35 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Zimozeleň alebo katarant je ideálnou voľbou, ak hľadáte rastlinu, ktorá nevyžaduje skoro žiadnu starostlivosť a ozdobí vám záhradu záplavou nádherných a farebných kvetov. S predpestovaním katarantu začnite už začiatkom februára alebo na konci januára. Semená vysievajte do vlhkého substrátu a vlhkosť vzduchu podporte krytom či miniskleníkom. Semená klíčia pri izbovej teplote. 

Katarant môžete presadiť na vonkajší záhon či do nádoby na balkón v druhej polovici mája, vždy vyčkajte na dobu, kedy už nebudú hroziť ranné mrazy. Pestovanie nie je náročné. Zimozeleniam vyhovuje plné slnko alebo polotieň a pokyprená pôda zmiešaná s kompostom či listovkou. 

O rastlinu sa prakticky nemusíte starať. Nevyžaduje pravidelnú zálievku a neprekáža jej priamy slnečný úpal. Dobre sa bude vynímať na slnečných skalkách či v zabudnutých kútoch záhrady, kde by sa iným letničkám nemuselo dariť. 

Ak chcete podporiť kvitnutie a zdravý rast rastliny, hnojte katarant 1 x za 14 dní. Vzhľadom k tomu, že katarant pochádza z tropických oblastí, našu zimu by vonku neprežil. Často sa preto pestuje ako letnička. Môžete ho ale pestovať aj celoročne v interiéri alebo ako prenosnú rastlinu v nádobe.  

 
Dátový hárok
Doba kvitnutiaJún, Júl, August
Výška rastliny25 - 45 cm
Farba kvetuBiela, Červená, Fialová, Ružová
VýsadbaJanuár, Február, Máj
StanovištePolotieň, Slnečné
PestovanieV interiéri, V exteriéri
OdrodaHybridné F1
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieLetničky
 
Prečo voliť semenaonline.sk?
 
Možnosť veľkoobchodných cien
Pre cenovú ponuku stačí zaslať požiadavku na email : info@semenaonline.sk

 
Férové jednanie
Záruka vratenia peňazí do 14 dní.

 
Záručná doba
24 mesiacov na kvalitu

Doplnky

5 iných produktov v rovnakej kategórii

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Naposledy zobrazené

Menu