Liečivé bylinky a korenie

Novinky

Horčica čierna - Brassica nigra - semiačka - 50 ks

1001629

Nový produkt

Hořčica čierna je liečivá rastlina alebo korenie, pochádzajúce z oblasti Stredomoria.

Tvorí väčšie tmavo hnedočierne semená, ktoré majú ostrú výraznú chuť.

Používa sa ako korenie alebo do olejov.

Drvená alebo mleté semená sa vo forme obkladov využívajú proti kašľu, zápalom, bolestiam svalov a reumatizmu, vnútorne podporuje chuť k jedlu a uľahčuje trávenie.

Viac detailov

0,92 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Horčica nie je nijak náročná rastlina, stačí jej aj pôda pomerne chudobná na živiny. Darí sa jej v teplom a suchom podnebí, nemá rada vlhko.

Semená vysievame čo najskôr na jar, ideálne od polovice marca do polovice apríla. Semená neznesú teplotu pod -5 °C, nevysievame ich teda skôr.

Stanovisko zvolíme slnečné, s ľahkou hlinitopiesočnatou a menej vysýchavou pôdou s obsahom vápna. Nemá rada pôdy piesočnaté, štrkovité alebo ílovité a tiež ťažko zaplavené. Pôdu môžeme predtým pohnojiť, výnosy zvýšia dusíkaté prípravky napr. liadok alebo hnojivá fosforečné. Nemá rada pôdy čerstvo pohnojené hnojom zo stajne, to by sme mali urobiť skôr už na jeseň pred výsevom.

Výsev robíme do malej hĺbky (1 – 2 cm) a záhon udržujeme bez buriny. Keď rastlinka dosiahne výšky 10 cm, tak ich rozsádzame na vzdialenosť 10 cm. Ideálna hustota pestovania je 10 x 15 – 20 cm.

Zber prebieha v dobe, kedy sa tobolky zafarbia do hneda a semená zožltnú. Neskorší zber nevadí, ale je potom ťažšie tobolky otvoriť. Rastliny potom viažeme do snopcov a opatrne vymlátime semená. Tie sa dosúšajú a skladujú na suchom mieste.

 
Dátový hárok
VýsadbaMarec, Apríl
StanovišteSlnečné
Farba ploduČierna
 
Prečo voliť semenaonline.sk?
 
Možnosť veľkoobchodných cien
Pre cenovú ponuku stačí zaslať požiadavku na email : info@semenaonline.sk

 
Férové jednanie
Záruka vratenia peňazí do 14 dní.

 
Záručná doba
24 mesiacov na kvalitu

Doplnky

30 iných produktov v rovnakej kategórii

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Naposledy zobrazené

Menu