×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

×

Tulipán Peach Blossom - Tulipa - predaj cibuľovín - 3 ks

Peach Blossom je plnokvetá odroda dosahujúca výšky 30 cm a patrí teda k drobnejším – nezlomí sa ani pri silnejšom vetre. 

Ide o tulipán s dvojfarebnými kvetmi, a síce s rôznymi ružovými odtieňmi od tmavoružovej až po úplne svetlú. Hodí sa k pestovaniu aj ako solitér či v skupinách.

Kvitne hneď od jari od marca do apríla. 

Veľkosť cibuliek: 11/12

Read moreShow less
2,12 € s DPH

Množstevné zľavy

Počet balení Zľava Ušetríte
5 5% 0,53 €
10 8% 1,70 €
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Reference:
2000186
Obľúbené
Popis

Výsadba:

Pestovanie tulipánov nie je vôbec náročné. Patria medzi najpestovanejšie a najbohatšie cibuľoviny na celom svete. Pôvodné druhy pochádzajú zo západnej a strednej Ázie.

Tulipány vysádzame na jeseň, najlepšie od konca septembra do polovice októbra, pri vhodnom počasí až do novembra. Nevysádzame ich skôr, mohli by vyrásť ešte pred zimou a na jar nevykvitnúť.
Sadíme ich do hĺbky 8–15 cm a 10–20 cm od seba.

Stanovište zvolíme slnečné či polotieň. Pôda by mala byť priepustnávýživná, s neutrálnym až mierne kyslým pH (6–7) a hlinitopiesočnatá. Tulipány nevysádzame do premáčaných ani piesočnatých pôd a ani do čerstvo hnojených pôd.

Na jeseň pred výsadbou by sme mali pôdu obohatiť zmesou kompostu s pieskom v pomere 5:2. V priebehu pestovania hnojíme pravidelne každých 14 dní hnojivom na cibuľoviny alebo tekutými slepačincami.

Tulipány vyžadujú pravidelnú zálievku, pôda by mala byť stále vlhká.

Po odkvitnutí v priebehu júna cibuľky vyberiemeočistíme a schováme do prievanu. Nemali by byť vlhké. Potom ich uložíme do miestnosti s teplotou 15 °C a pravidelne ich kontrolujeme. 

Ďalší rok ich vysádzame na iné stanovište.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
2000186

Parametre

Doba kvitnutia
Apríl
Marec
Výška rastliny
25 - 45 cm
Farba kvetu
Biela
Ružová
Zmes farieb
Výsadba
November
Október
September
Stanovište
Slnečné
Druhy tulipánov
Pivonkovité/Plnokveté
Balenie cibuľovín
Mohli byste ešte potrebovať
8 iných produktov v tej istej kategórii:
Naskladníme august–september 2023
1,87 € s DPH
Tulipán Negrita je tulipán patriaci do skupiny Triumph. Rastlina dosahuje výšky okolo 40–50 cm a vyznačuje sa pevnými stonkami a odolnosťou. Vytvára sýto fialový kvet. Kvitne od apríla. Veľkosť cibuliek: 11/12
Naskladníme august–september 2023
1,73 € s DPH
Tulipán Lambada je krásny 50 cm vysoký karmínovočervený tulipán so svetlooranžovým lemom.  Túto výnimočnú a neprehliadnuteľnú odrodu Vám bude každý závidieť. Môžete ju vysadiť napríklad do okrasných záhonov....
Naskladníme august–september 2023
1,73 € s DPH
Tulipán Canasta je nízka odroda tulipánov  s nádhernými kvetmi ostro červenej farby s bielym lemom.  Hodí sa do kvetináčov na balkón či za okno ale i do okrasných záhonov. Dorastá do výšky okolo 35 cm. Táto odroda...
Naskladníme august–september 2023
1,93 € s DPH
Tulipán Merlot je nádherná ľaliovitá odroda, ktorá má typický špicatý tvar kvetov. Kvitne v priebehu apríla a mája veľkými vínovo červenými kvetmi. Dorastá do výšky 40–60 cm. Ide o pestovateľsky nenáročnú rastlinu,...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu