Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Kategórie

Zeler buľvový Albin - Apium graveolens - semienka zeleru - 0,5 g

Zeler buľvový Albin je polo-raná odroda, ktorá má veľmi bujný rast. Dorastá do výšky asi 70 cm.

Táto odroda je vhodná na priamu spotrebu, tak aj na zaváranie alebo mrazenie. Buľvy sú veľké, guľovité a majú bielu farbu, ktorá sa v priebehu vegetácie nemení.

Odroda je určená pre zber v priebehu septembra. Menšie buľvy môžete zberať už v lete.

Zeler obsahuje éterické oleje a má vysoký podiel vitamínov.

Zeler je vhodný do polievok, omáčok či šalátov, varený či dusený. Môžeme použiť aj jeho listy do polievok.

Čítaj viac
0,84 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Skladom
Odkaz:
1000415
Obľúbené
Popis

Výsev:

S predpestovaním semien je treba začať už vo februári. Semená vysievame do perlitu či substrátu pre výsevDoba klíčenia je asi 2 – 4 týždne (niekedy i viac), pri teplote 15 – 20 ºC. Rastliny môžeme presadiť dvakrát – raz do sponu 2 x 3 cm a po ich zosilnení do sadbovačov, pričom pri druhom presádzaní sa skracujú korienky o 1/3.

Von presádzame rastlinu až v čase, kedy je vonku dostatočné teplo (ideálne v druhej polovici mája). Akákoľvek teplota pod 10 ºC by spôsobila rast kvetu namiesto buľvy, a úrody by ste sa nedočkali. Je vhodné po presadení prekryť rastliny netkanou textíliou.

Stanovisko by malo byť slnečné s hlinitou humóznou pôdou. Zeler je veľmi náročný na živiny a obsah vápnika v pôde. Je nutné ho prihnojovať hnojivom na koreňovú zeleninu. Vhodnou predplodinou sú strukoviny, naopak sa mu nebude dariť v pôde, kde bola pestovaná iná koreňová zelenina. Odporúčaný spon je 50 x 50 cm.

Menšie buľvy môžete zberať už v priebehu júla. Hlavný zber však prichádza v septembri. Zeler môžete uchovávať v piesku v pivnici, očistený od koreňového systému. Listy sa dajú sušiť alebo uchovávať v mrazenom stave, kedy si zachovávajú dlhšie svoju arómu.

Čítaj viac
Detaily produktu
1000415

Dátový hárok

Výška rastliny
65 - 90 cm
Výsadba
Máj
Výsev
Február
Stanovisko
Slnečné
Pestovanie
V exteriéri
Odroda
Nehybridné
Mrazuvzdornosť
Nie
Súvisiace produkty
11,37 € (s DPH)
Ručný vytrhávač buriny Fiskars Xact slúži na odstraňovanie buriny s dlhými koreňmi s minimálnym priľnutím hliny. Pracovná časť je z odolnej nerezovej ocele. Dlhšie držadlo zabezpečuje perfektnú rovnováhu nástroja....

Nastavenia

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa