Exotické plody

Novinky

Guave - Psidium guajava - semiačka - 4 ks

1002045

Nový produkt

Jedná sa o ker z rodiny hustolistých rastlín - Myrtaceae. Pochádza z tropickej Ameriky, kde dorastá do výšky až niekoľkých metrov. V našich klimatických podmienkach sa rastlina guava pestuje ako izbová rastlina s bielymi kvetmi, z ktorých sa vytváraja bobule vajcovitého tvaru. Plody Guava chutia ako zmes hrušiek, dúl a fíg. Konzumujú sa olúpané alebo ako kompóty, želé či šťavy.

Viac detailov

1,56 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií
Semená Guava vysievame do substrátu pre izbové či tropické rastliny. Rastlina potrebuje veľa svetla a pravidelnú zálievku. Rastlina nie je mrazuvzdorná, v zime by sa mala izbová teplota pohybovať medzi 8 - 12 stupňami. Rastlina potrebuje plné slnko či polotieň. Po obdržaní odporúčame semienka čo najskôr zasadiť. Najskôr ich uložíme do vody na 24- 48 hodín s izbovou teplotou. Potom semienka vysejeme do hĺbky 0,5 - 1 cm hlboko do substrátu. Používame substrát pre izbové rastliny. Pridáme dobrú drenáž- perlit. Ideálna teplota je izbová - 22- 26 stupňov. Klíčenie trvá 6 - 12 týždňov. Výsev môžeme vykonávať po celý rok.
Plody sú bohaté na vitaminý C, B a provitamín A. Z liečebného hľadiska pôsobia ako prevencia proti rakovin. Sú zároveň zdrojom antioxidantov. Pomáha pri znižovaní krvného tlaku a hladiny cholesterolu.
 
Prečo voliť semenaonline.sk?
 
Možnosť veľkoobchodných cien
Pre cenovú ponuku stačí zaslať požiadavku na email : info@semenaonline.sk

 
Férové jednanie
Záruka vratenia peňazí do 14 dní.

 
Záručná doba
24 mesiacov na kvalitu

Doplnky

30 iných produktov v rovnakej kategórii

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Naposledy zobrazené

Menu