×

Kategórie

×

Mydlovnička pravá - Sapindus saponaria - semiačka - 3 ks

Mydlový strom čiže mydlovnička je rastlina známa hlavne vďaka obsahu saponínu. Mydlovnička je strom, ktorý vo svojej domovine v Číne či Japonsku- dorastá do výšky okolo 10 metrov. U nás sa mydlovnička hodí na pestovanie ako izbová rastlina, v letných mesiacoch sa dať na balkón či terasu. Mydlovnička sa okrem iného pekne tvarovať do bonsajov.

Čítaj viacShow less
2,53 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1002747
Popis

Listy mýdelníku sú svetlo zelené a intenzívne voňajúce. Neskoršie sa na mýdelníku vytvárajú svetlo oranžové plody, ktoré sa neskôr premenia do čiernej farby. Plody zvláštne hlavne tým, že keď sa dostanú do styku s vodou, začnú peniť a vytvárajú bielu penu. Mydlové kamene v obľube na pranie hlavne pre dojčatá.

Mydlovnička potrebuje dostatok slnka, znesie však aj polotieň. Mydlovnička je síce mrazuvzdorná, ale odporúčame ju pestovať ako izbovú rastlinu. Ideálna teplota na prezimovanie je 12 - 18 stupňov.

Pestovanie mydlovničky je možné počas celého roka. Semienka odporúčame po obdržaní najlepšie čo najrýchlejšie zasadiť. Najskôr semená namočíme na 48 hodín do teplej vody.

Substrát pre semená mýdelníka môže byť pre izbové rastliny, ale sa do neho primiešať piesok či perlit ako dobrá drenáž. Semená zasadíme 2 - 3 cm hlboko do zeme. Pre mydlovnička vyberieme slnečné až polotienisté stanovište. Ideálna teplota na klíčenie je ľahko nad 20 stupňov. Klíčenie zvyčajne nastáva po 4 6 týždňoch.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002747
Mohli byste ešte potrebovať

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu