Uhorky

Novinky

Nové

Gigantická ačokča - Cyclanthera pedata - semená paprikouhorky - 5 ks

1001915

Nový produkt

Jedná sa o vzácnu odrodu ačokči, ktorá plodí mnohonásobne väčšie plody než sú plody bežnej odrody ačokči.  

Je to jednoročná rastlina, známa tiež pod názvom divoká uhorka či uhorkopaprika

Charakteristické sú pre ňu zvláštne plody, ktoré sú vzhľadom podobné paprike a chuťou naopak pripomínajú uhorku. Plody sú svetlo zelenej farby a dosahujú dĺžku až 15 cm. Dužina plodu je biela alebo ľahko nazeleňalá.

Rastlina je obľúbená pre svoje blahodárne účinky na ľudské zdravie – pomáha bojovať proti cukrovke, znižuje cholesterol a vysoký krvný tlak. To všetko samozrejme iba v surovom stave.

Pozor: pestovanie gigantickej odrody ačokči je náročné, klíčivosť semien je iba cca. 50%, teda omnoho menšia než u bežnej ačokči!

Viac detailov

2,76 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Jedná sa o teplomilnú rastlinu, ktorá sa hodí ako pre poľné pestovanie, tak i pre pestovanie v skleníku či fóliovom kryte.

S predpestovaním semien sa začína v mesiaci apríl. Je nutné zvoliť výživný, dobre prekyprený, priepustný substrát a miernou zálievkou (premokrenie semenám škodí). Semienka sadíme do hĺbky 1 – 1,5 cm. Rastliny vyžadujú dostatok svetla, teplotu okolo 22 °CDoba klíčenia je 1 – 2 týždne.

Rastliny presádzame do záhonu v priebehu mája, resp. v dobe, kedy už nehrozia ranné mrazíky. Rastlinu je možné prekryť netkanou textíliou, čím predídete prípadnému prechladnutiu.

Stanovište pre výsadbu ačokči by malo byť slnečné, s humóznou, ľahkou pôdou, ktorá má dostatočný obsah živín. Ideálny spon je 50 x 100 cm. V dobe, kedy začína ačokča kvitnúť a nasadzovať prvé plody, je možné ju prihnojovať ledkom,  hydinovým trusom alebo špeciálnymi postrekmi priamo na listy.

 
Dátový hárok
VýsadbaMáj
VýsevApríl
StanovišteSlnečné
Farba ploduZelená
PestovanieVonku
OdrodaNehybridné
 
Prečo voliť semenaonline.sk?
 
Možnosť veľkoobchodných cien
Pre cenovú ponuku stačí zaslať požiadavku na email : info@semenaonline.sk

 
Férové jednanie
Záruka vratenia peňazí do 14 dní.

 
Záručná doba
24 mesiacov na kvalitu

Doplnky

30 iných produktov v rovnakej kategórii

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Naposledy zobrazené

Menu