Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Kategórie

Cyprus pravý - Cupressus sempervirens - semiačka - 7 ks

Cyprus pravý je drevina s ihlicovitou hustou korunou, ktorá sa dožíva vysokého veku a dorastá do výšky až tridsať metrov. Dnes ho nájdeme predovšetkým v Stredozemí, preto má niekedy prídomok taliansky. Vysádza sa hlavne v alejách alebo záhradách, pretože slúži hlavne ako rastlina okrasná. typickú vôňu a predtým vraj slúžil na výrobu liečivého vonného oleja.

Čítaj viac
1,70 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Skladom
Odkaz:
1001245
Obľúbené
Popis

Rastlina má drobné oválne lístky, jeho kvetom hnedé podlhovasté šišky kvitnúce na jar a plodom potom takisto šiška, ale väčšia, veľká okolo 4 cm. Kôra je hnedosivá, mierne popraskaná; kmeň je rovný ako stĺp a tiež úzky, hodí sa teda dobre ako živý plot.

Ako vypestovať rastlinu Cypriš pravý zo semien?

Vyžaduje suchú, kamenitú a plytkú pôdu, preto ho nájdeme hlavne na juhu Európy, kde podmienky pre cyprus ideálne. Je chúlostivý voči chladu a mrazu a mladé rastliny tiež potrebujú chrániť proti jarnému slnku, preto je lepšie s pestovaním začať na severnej strane. Pri sadení do živého plota je vhodné nechať dostatočné rozostupy, aby sa cyprus mohol bez problémov rozrásť.

Čítaj viac
Detaily produktu
1001245
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Súvisiace produkty
3,59 € (s DPH)
Tovar už nemáme v nabídce, náhradu nájdete tu: https://www.semenaonline.sk/94-hnojiva-a-postreky Lepové pásy - 2 m - Biocont papierové pásy s nevysychajúcim lepom na ochranu ovocných stromov pred lezúcimi škodcami...

Nastavenia

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa