Kaktusy sú rastliny vhodné i pre začiatočníkov

Kaktusy sú rastliny vhodné i pre začiatočníkov

Kaktusynenáročné rastliny, ktoré sa vám za trocha zvláštnu starostlivosť odvďačia. K životu potrebujú priame slnečné svetlo, zálievka je lepšia raz dôkladná, než častá a mierna. Substrát by mal byť namiešaný z minerálnej drte, ostrého piesku či škvary a kvalitnej záhradnej zeminy.

Echinocactus
Veľmi dekoratívny druh kaktusu s pravidelne usporiadanými tŕňmi guľovitého tvaru, pochádzajúci z centrálnych častí Severnej Ameriky a Mexika. Zvlášť obľúbený je Echinocactus grusonii. Kvetov sa od neho pravdepodobne nedočkáte. Potrebuje slnko a teplo a minerálnu výživu.

Echinocereus
Miluje veľa slnka, teplo a v lete výdatnú zálievku. Patrí medzi menej náchylné na pestovanie. Niektoré druhy vydržia i mráz mínus pätnásť stupňov Celzia. Avšak len niektoré!

Astrophytum
Veľmi dekoratívny kaktus, ktorý má len málo alebo žiadne tŕne, pri dobrej starostlivosti a zimovaní na jar krásne kvitne. Je milovníkom slnka a sucha, substrát by mal mať dobre priepustný a bohatý na kamienky. Pôvodom je z Mexika.

Mammillaria
Jeden z tzv. chlpatých kaktusov - má nielen tŕne, ale tiež množstvo trichómov. Miluje slnko, kvitne drobnými kvietkami vo venci na vrchole stonky.

Notocactus
Na rozdiel od iných znesie menej slnka a vzdialenejšie polohy od južného okna alebo môže byť umiestnený na parapete východného okna, a taktiež znesie bohatšiu zálievku. Substrát musí byť mierne kyslý.

Gymnocalycium
Tento juhoamerický druh je menej náročný na svetlo a znesie i pobyt ďalej od okna, dobre kvitne. Známy je Gymnocalycium baldianum.

Lobivia
Miluje veľa slnka, má veľké množstvo tŕňov a pri dobrej starostlivosti spoľahlivo kvitne. Rebutia Pôvabné drobné kaktusy, ktoré bohato odnožujú a spoľahlivo kvitnú. V období letných horúčav ich ale nezalievajte!

Publikované dňa 2020-08-25 50

Naposledy zobrazené

Žiadne produkty

Menu