Úžitkové rastliny

Novinky

Stevia sladká - Stevia rebaudiana - semiačka - 15 ks

1000314

Nový produkt

Rastlina pochádza z Južnej Ameriky, kde sa tradične používa na sladenie čaju, varených a pečených jedál. Rastlina Stévia je 300 krát sladšia ako sacharóza. Jedná sa o viacročnú bylinu, s bielymi kvetmi ktorá sa používa ako umelé sladidlo bez kalórií.

Ideálna pre diabetikov!

Viac detailov

1,56 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

pestovanie:

  • polotieň
  • čím viac na slnku, tým sladšie listy
  • sadbovacie tablety alebo pestovateľský substrát2 - 3 nadrobno nasekané lístky postačia na osladenie celej kanvice čaju. Usušené lístky sa dajú skladovať po mnoho týždňov. Sugar baby- cukor z prírody nie je mrazuvzdorný. V lete sa preto môže ako črepníková rastlina pestovať vonku, ale pred príchodom mrazov je potreba Steviu upratať dovnútra. Lístky by sa mali zbierať každé tri týždne. Rastlina tak zmohutnie a vytvorí opäť čerstvú zelenú vňať pre ďalší zber. Jej sladivosť rastie s dĺžkou a intenzitou slnečného svitu.


Rastlina Stevia rebaudiana má preukázané liečivé účinky. Z tejto rastliny využívame jej listy v čerstvej alebo sušenej podobe. Stevia zlepšuje trávenie, používa sa ako ústna voda na výplachy, pretože obmedzuje zápach z úst. Tiež pomáha pri paradentóze zubov. Znižuje únavu! Ale najviac je používaná ako umelé sladidlo, pretože je 300 krát sladšia než obyčajný cukor.

 
Prečo voliť semenaonline.sk?
 
Možnosť veľkoobchodných cien
Pre cenovú ponuku stačí zaslať požiadavku na email : info@semenaonline.sk

 
Férové jednanie
Záruka vratenia peňazí do 14 dní.

 
Záručná doba
24 mesiacov na kvalitu

Doplnky

30 iných produktov v rovnakej kategórii

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Naposledy zobrazené

Menu