
Montbrécia George Davidson žltá - Crocosmia -...

Fialka rohatá Miss Helen Mount - Viola cornuta...

Sedliacky chren - Armoracia Rusticana -...

Špenát novozélandský - Tetragonia...

Sedmokráska obyčajná ružové odtiene - Bellis...

Georgína Melody Gipsy je dekoratívny druh s krásnymi, plnými, dvojitými kvetmi a výškou okolo 50–70 cm.
Dvojfarebné kvety vykvitajú od júla až do prvých mrazíkov sýtožltou farbou v stredovej časti a ružovými okrajmi.
Vzhľadom na nízky vzrast je vhodná na pestovanie v kvetináči.
Tiež sa skvele hodí aj do popredia okrasných záhonov.
Na podporu tvorby nových pukov je potrebné odkvitnuté kvety v priebehu vegetácie pravidelne odstraňovať.
Georgíny budú ozdobou vašej záhrady, len sa o ne musíte správne starať.
Na vonkajšie stanovište vysádzame až od polovice mája, pretože sú to rastliny citlivé na mráz. Baly hľúz s priemerom 20–40 cm vysadíme do hĺbky asi 5–10 cm, tak aby bol vidieť zvyšok vňate. Vysádzame do vzdialenosti okolo 1 m, aby sa rastliny netiesnili.
Stanovište volíme slnečné, dobre chránené a s hlinitopiesočnatou, výživnou, priepustnou pôdou (napr. zmes záhradného kompostu s pieskom v pomere 3:1). Rastliny môžeme prihnojovať napr. cereritom. Zálievku potrebujú hojnú, predovšetkým počas leta.
K rastlinám je dobré pripraviť tyč, ktorú použijeme ako oporu proti ohýbaniu a polámaniu.
Postranné puky a odkvitajúce kvety odstraňujeme, aby zbytočne nevyčerpávali rastlinu. Na zimu musíme hľuzy zazimovať, najneskôr na konci októbra ich vyberieme zo zeme. Vňať odstránime asi 7 cm od hľuzy a hľuzu očistíme od hliny. Potom ich necháme vysušiť v suchej temnej pivnici v priedušných debničkách alebo suchom piesku.
Parametre
Overené našimi zákazníkmi
Pozrite si vybrané hodnotenia našich zákazníkov.
Romana T. 09.05.2025
Vladimír P. 13.04.2025
Kristián C. 07.04.2025
Najprv sa zaregistrujte, prosím.
Prihlásiť sa
Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.
Prihlásiť sa