×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Naše recenzie z nákupného portálu

Avatar Kamila B.
29.08.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Tovar bol dodany vo vopred dohodnutom termine. Objednavam moje čilli už par rokov ,veľka spokojnosť.
Avatar Adriana R.
07.08.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rýchle dodanie
Avatar Beáta Č.
09.08.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Super prišlo až domov
Avatar Eva M.
05.06.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Prehľadné stránky, rýchle doručenie.
×

Banánovník - Musa sikkimensis - semiačka - 3 ks

Banánovník Sikkism má zvláštne listy s červeným pruhom. Pochádza zo severovýchodnej Ázie, preto je to mrazuvzdorná odroda.

Je možné ho pestovať aj vonku, semená sa vysádzajú skoro zjari.

Dorastá do výšky 4 až 6 metrov.

Čítaj viacShow less
2,46 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000715
Obľúbené
Popis

Banánovník je tropická rastlina, ktorá vyžaduje dostatok miesta na jasnom svetlom stanovisku (nie ale na priamom slnku). Potrebuje vysokú izbovú teplotu – počas leta najmenej 25 °C, v prípade pestovania ako izbová rastlina cez zimu vyžaduje rastlina minimálne 15 °C.

Semená je možné vysievať celoročne, v lete rastlinu môžeme presunúť na balkón alebo terasu na chránené polotienisté miesto. Možno pestovať vonku na záhone, kde si však vyžaduje viac pozornosti.

Pred samotným výsevom obal semien jemne narušíme pilníkom a na 2–3 dni namočíme do vlažnej vody. Potom ich vysejeme do bežného substrátu. Rastlina nie je náročná na pôdu, stačí ľahký a dobre priepustný substrát - napr. pre fikusy alebo môžeme zmiešať kompost, rašelinu a piesok v pomere 2:1:1.

Klíčenie je veľmi nepravidelné, môže trvať až 1-6 mesiacov.

Banánovník Sikkism je síce mrazuvzdorná odroda, ale jeho otužilosť sa týka iba jeho koreňov. Už okolo 5 °C sa jeho rast zastavuje. V -2 °C listy namŕzajú. Pri dlhodobých mrazoch namŕza a stráca aj stonku, ktorá obsahuje veľké množstvo vody. Počas tuhých mrazov polieha k zemi a na prelome mesiacov apríla a mája opäť vyrazí z nových púčikov.

Cez zimu je potrebné chrániť jeho korene mulčom a čo najlepšie zakryté. Potom môžete chrániť aj jeho nadzemné časti - účinné je použitie zimného záhradníckeho rúna. To, aká veľká časť rastliny sa počas zimy stratí však záleží na jej priebehu. Je však potrebné počítať s tým, že väčšina listov aj horná časť stonky mrazom podľahnú takmer stopercentne.

Pri veľmi tuhých zimách a nedostatočnom krytí môže celá rastlina vymrznúť. Treba mať stále na pamäti, že predsa len ide primárne o tropickú rastlinu.

Akonáhle začne banánovník rásť, je nutné mu dopriať veľa vody a primerané hnojenie.

Počas leta rastlinu hojne zalievame odstátou vodou s izbovou teplotou. V zime zálievku môžeme obmedziť na minimum, je dobré pôdu nechať preschnúť.

Banánovník počas leta hnojíme aspoň raz za 14 dní tekutým hnojivom pre izbové rastliny s väčším podielom draslíka. V zime stačí prihnojovať iba raz do mesiaca.

Pokiaľ korene banánovníka prerastú kvetináč, je nutné rastlinu presadiť do väčšieho. Nepresádzame ju príliš často, stačí iba raz za 2–3 roky.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000715

Parametre

Pestovanie
V interiéri
Mohli byste ešte potrebovať
6 iných produktov v tej istej kategórii:

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa